• فروش: 09357772703
  • خدمات استریل: 09125167274

خدمات استریل با گاز اتیلن اکساید

استریل اتیلن اکساید- خدمات استریل- استریل

اتیلن اکساید

گازی بی رنگ و سمی است که قابل اشتعال و انفجار می باشد.

وجود CO2 و یا HCFC میزان قابلیت اشتعال اتیلن اکساید را کاهش می دهند. چهار پارامتر ضروری در استریـلیزاسیون با استفاده از گاز اتیلن اکساید، غلظت گاز اتیلن اکساید، دما، رطوبت نسبی، و زمان هستند.

غلـظت گـاز از 450 تا 1200 میلی گرم در لیتر، دما بین 37 تا 63 درجه سانتی گراد، رطوبت نسبی از 40 تا 80 درصد، و زمان 1 تا 6 ساعت در معرض قراردادن برای این نوع استریلیزاسیون لازم است. در یک محدوده، غلظت بیشتر اتیلن اکساید و دمای بیشتر، می تواند زمان استریلیزاسیون را کاهش دهد.

در این نوع استریلیزاسیون مونیتورینگ شامل سه قسمت است: فیزیکی، شیمیایی، و بیولوژیکی. فیزیکی شامل ثبات ها، نمایشگرها، برگه چاپی سیکل، و گیج ها است. کاربر باید پیش از استفاده از دستگاه، تاریخ و ساعت دستگاه را بازدید کند و مطمئن شود که چاپگر کار می کند. در پایان سیکل و پیش از خارج کـردن وسایـل هم بایـد برگه چاپی یا نمودار بررسی شود. استریلایزرهایی که ثبت کننده سیکل یا چاپگر ندارند، نباید استفاده شوند.

اندیکاتور شیمیایی بیرونی یا external به شکل لیبل، چسب، کارت، و موجود در حاشیه برخی مواد بسته بندی، فقط برای این است که پک های مورد فرآیند استریل قرارگرفته و نگرفته را بتوان تمیز داد. اندیکاتور داخل هر پک می تواند نوع کلاس 4 یا 5 باشد (استفاده از کلاس 6 در حال حاضر در این متن برای EO تعریف نمی شود، پس از تولیدشدن و موجودشدن کلاس 6، در چنین متونی، استفاده از آن بررسی می شود،

تمام استریلایزرهای اتیلن اکساید و هوادهنده ها باید در فضایی تحت کنترل قرار داده شوند که به طور فیزیکی نیز از دیگر بخش های کاری جدا است. فرآیند استریلیزاسیون با گاز اتیلن اکساید بالقوه خطرناک است، باید کاربران آن آموزش مرتبط کافی دیده باشند و وسایل پایش در محیط وجود داشته باشد. باید تابلوهای لازم در محل موجود باشد (مانند خطر اتیلن اکساید؛ خطر سرطان؛ فقط ورود پرسنل مجاز؛ نیاز به ماسک و پوشش مخصوص؛ …).

وجود سیستم تهویه برای کاهش غلظت اتیلن اکساید باقی مانده یا نشت کرده لازم است تا در معرض قرار گرفتن پرسنل به حداقل برسد. فاصله کافی با توجه به تجهیزات و تهویه، باید بین محل استریلایزر و هوادهی آن، تا محل امن کار پرسنل باشد. تجهیزات ایمنی فردی برای شرایط اورژانسی باید در دسترس باشد. افراد غیرمرتبط باید با استفاده از پارتیشن ثابت یا متحرک، علامت ها، نواررنگی کف زمین، رنگ بندی کف زمین، یا هر روش مناسب دیگر دور نگه داشته شوند.

:موارد قابل استریل با گاز اتیلن اکساید
پک های جراحی یکبار مصرف، وسایل پلاستیکی،لاستیکی،چرم،پنبه،ابریشم،ابزار تلسکوپی،انواع کاتترها،لوله ها،ابزار ظریف جراحی، دوربین ها،نخ هاوبخیه
ها،سیم های برق ،پمپ ها،موتورها،اجزاء ماشین تنفسی-قلبی
مزایای گاز اتیلن اکساید:
قابلیت نفوذ بالایی دارد به طوریکه اجسام متخلخل ولومن هارا به راحتی استریل می کنند
برای ابزارهایی که نسبت به گرما و رطوبت حساس هستند مناسب است
هیچگونه تغییراتی در اجسام مورد استریل اعمال نمی کند)مثل زنگ زدگی)

شرکت آوان طب معتبر با دارا بودن مجوز از اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی پزشکی و بهره مندی از به روز ترین تجهیزات استریل با گاز اتیلن اکساید و همچنین کادر متخصص در زمینه استریل و کنترل پارامترهای استاندارد و همچنین بهره مندی از آزمایشگاه مجهز جهت صحه گذاری فرایند استریلیزاسیون آماده ارائه خدمات استریل به شما مشتریان عزیز می باشد.